04 ŞUBAT 1993 Tarihinde KARMERSAN MERMER A.Ş. ünvanı ile Ocak işletmecisi olarak mermer sektöründe adım atan firmamız,

DETAY MERMER SANAYİ VE TİCARET AŞ 22 . 06 . 1995 yılında Antalyada Kuruldu.

Burdur ili Karamanlı ilçesinde, Manca köyü sınırları içinde, Isparta Sütçüler, Burdur Yarışlı ve çeşitli bölgelerde bulunan BEJ MERMER ocakları ile sektörde yerini almıştır.

Tükenebilir doğal zenginliklerimizden olan mermerin en verimli şekilde işlenebilmesi için gerekli olan son teknoloji ürünü iş makineleri ile yıllık ortalama 60.000 m3 blok üretimi yapmaktayız.

Karamanlı, Manca Bölgesinde bulunan ocağımızın eteklerinde 22 Ekim 2004 Tarihinde kurulan mermer işleme tesisimiz DEMİRKAYALAR MERMER LTD. ŞTİ. olarak üretim faaliyetlerine başlamış, hemen akabinde Antalya Organize Sanayi Bölgesinde aynı isimle bir tesisimiz ve 09.12.2005 Tarihinde de Burdur ili Karamanlı ilçesinde GÖKSELKAYA MERMER LTD. ŞTİ. tesisimiz üretime başlamıştır.

Karamanlı bölgesinde kurulu olan tesislerimimizin hammadde kaynağına oldukça yakın olması nedeniyle, maliyeti oldukça yükselten hammadde nakliye sıkıntısı ortadan kalkmaktadır.

Dolayısıyla firmamızın rekabet gücüne olumlu katkı sağlamaktadır. İşletme tesislerimizde, Türk ve İtalyan Teknolojisi ürünü makine parkımızla 15.000 m2 kapalı, toplam 315.000 m2 alanda kurulu 3 fabrikamızda yıllık ortalama; 600.000 m2 Levha, 90.000 m2 ebatlı mermer üretimi ile iç ve dış pazarda yerini almıştır.

Ülke genelinde toplu inşaatların önemli bir kısmının mermer talepleri firmamız tarafından karşılanmaktadır. Sektörde emin adımlarla ilerleyen firmamız önümüzdeki yıllarda ihracat kapasitesini daha da artırarak ülkemiz ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlamayı ve Türk mermerlerinin dünya pazarındaki payını artırmada katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

TOP